Skip to content
График походов и экскурсий
|
Лучшие предложения
|
Скидки
|
Просмотренные маршруты

Отзыв о походе «Величественные вершины» / Гарбуз Ольга

Здраствуйте! Мене звати Оля і мені 16 років. Нещодавно я ходила разом  з братом в похід «Величні вершини» по Карпатах. Багато людей пишуть у своїх відгуках про свій маршрут, я хотіла основною зробити тему вражень, але похід в нас виявився незвичайний і маршрут зовсім відрізняється від запланованого. Приїхали в Івано-Франківськ ми о 4 годині ранку, тому ми  ще погуляли по місту, доречі, зранку воно дуже гарне. На назначену 9 годину ми зустрілись з нашою групою (ми вдвох з братом та ще 3 людини) та інструктором Романом. Після знайомства ми розприділили орендоване спорядження та продукти. Далі нас чекала майже 3-годинна поїздка на таксі до селища Лазещина, де ми зареєструвались у рятувальній службі (зайняло це лише кілька хвилин).

По дорозі ми спостерігали багато гарних краєвидів.

Поход на Говерлу

Поход на три дня Карпаты

Поход на Говерлы отзыв

Ось з цього моменту і почався наш піший похід. Погода була просто ідеальна, світило сонце, яке часто ховалось за невеликі хмаринки, тобто було не холодно і не жарко. Пройшовши трішки ми набрали води з джерела. Милуючись Карпатами, з частими перевалами ми пройшли десь 5 кілометрів, дійшовши до притулку Козьмещик. Тут ми пообідали та попили трав’яного карпатського чаю і знову вирушили в дорогу. Ми пройшли ще лише 4 км та вирішили зупинитись на ночівлю, бо до наступної полонини, де можна було заночувати, йти було далеченько, а ми вже стомились від тяжких рюкзаків. З місця нашої ночівлі відкривався дуже гарний вид на Петрос. Розбивши палатки, ми взялись за вечерю. Спільними зусиллями вона вийшла пречудова. Погулявши полісі, шукаючи гриби, ми провели вечір. Коли стемніло, ми почаювали та лягли спати під шум гірської річки, яка була дуже близько. Пригодились деякі теплі речі. Вночі я прокинулась від сильної грози та зливи.

Отзыв о походе на Говерлу

Отзыв Говерла подъем

Поход на Говерлу

Прокинувшись зранку, ми зрозуміли, що погода зіпсувалась, видимість була досить погана. Наш інструктор відразу сказав, що скоріш всього на Петрос ми не будемо підійматись, після такої зливи це дуже важко і навіть небезпечно. І тим більше, більшість краєвидів ми точно не побачимо. Після сніданку ми вирушили. Йти було важче, ніж у перший день, бо був вже крутий підйом вгору і чим вище ми підіймались, тим менша ставала видимість. Так ми пройшли 2-3 години. Ми вийшли на полонину з вказівником: «Вправо – Говерла – 7 км; вліво – Петрос – 1 км». І хоч до Петроса було близько, ми погодились з інструктором Романом і звернули на Говерлу. Ці 7 км були досить важкі, бо з кожним кілометром вітер ставав все більше і більше, видимість була дуже погана, але нам ще пощастило, що дощу не було. З нашої групи двоє людей постійно відставали, тому ми ледь не кожні 5-10 хв робили привал, чекаючи їх. Хоч рідко, але на кілька хвилин небо ставало чистим (погода може змінитись дуже швидко, для багатьох це буде дивно і я не виключення) і нам відкривались дивовижні краєвиди.

Маршрут похода по Карпатам отзыв

Маршрут Карпатами

Поход на Говерлу в июле

Так ми дійшли до притулку. Нарешті ми пообідали, але відпочивати було ніколи, тому ми вирушили далі. До Говерли залишалось зовсім трішки. Біля підніжжя гори був ще один притулок в якому ми залишили свої рюкзаки. Ну ось, я підкорюю першу вершину у своєму житті і це – Говерла.

Июль поход Говерла

Лето поход на Говерлу

Восхождение на Говерлу летом

Дуже хвилююче! Вітер вже просто здуває. Тим більше, ми ж ішли в хмарах, а вони з маленькими краплями, тому наче дощу і не було, але ми всі були мокрі. 2061 метр над рівнем моря. Наш інструктор сказав нам: «Якби не хмари, то звідси відкрився би дуже гарний краєвид». І розказав, що ми могли б побачити, але погода нас нажаль трішки підвела.

Тур на Говерлу отзыв

Тур на Говерлу отзыв

Ми пробули там десь 10 хв і почали спуск. З кожним кроком вітер ставав менший. Забравши свої рюкзаки, ми змінили свій маршрут і вирушили «короткою дорогою» до притулку Козьмещик. Пройшовши 7 км стрімким спуском вниз ми розмістили свої палатки біля річки. Доречі по дорозі нам відкривались мальовничі краєвиди величних Карпат. Вже було досить пізно, тому ми швидко повечеряли та лягли спати з думкою, що за цей день ми пройшли десь 20 км + підкорили найвищу точку України. Вночі знову була сильна гроза.

Зранку 3 дня ми вже нікуди не спішили, бо погода не покращилась. Спокійно поснідали і пішли збирати гриби у ліс (рюкзаки залишили у притулку). Ми провели б ще півдня серед гір, але 3 особам з нашої групи потрібно було встигнути на автобус. Після обіду ми вже виїхали. Всі м’язи боліли, дуже хотілось спати, але я милувалась холмами, які були з усіх сторін.

Тур на Говерлу отзыв

Тур на Говерлу отзыв

Тур Карпаты Говерла

Я «прожила» в Карпатах менше 3 діб, але встигла закохатись в їх. На наступний рік плануємо знову піти в похід, але вже на довше, бо зрозуміли, що 3 дні – це мало. Хочу сказати велике спасибі нашому інструктору Роману за добре розприділену їжу, ми були ситими, за цікаві розповіді та просто за прекрасний похід!

Тур Карпаты Говерла

Тур Карпаты Говерла

Тур Карпаты Говерла

 
Текст и фото: Гарбуз Ольга